SKUP-ZŁOMU

AUTO-CZĘŚCI
SKUP-ZŁOMUProwadzimy skup złomu, metali kolorowych i usługę ważenia. Posiadamy wagę el. do 60t. Zapewniamy transport dużych ilości. Najlepsze ceny na śląsku!
WIĘCEJ

ARTYKUŁY


BACKCO TO JEST RECYKLING

RECYKLING to nowa dziedzina obejmująca techniczne, technologiczne i organizacyjne działania mające na celu maksymalne odzyskanie zespołów, części, podzespołów i materiałów wycofanych z eksploatacji wyrobów (zużytych i uszkodzonych); to również przygotowanie ich do ponownego zastosowania w pierwotnej produkcji, jako części zamienne lub jako materiał odzyskany stosowany do produkcji innych wyrobów czy materiałów; to generalnie gospodarowanie odpadami technologicznymi i surowcami wtórnymi w przemyśle.

Głównym efektem recyklingu jest znaczne zwiększenie odzysku odpadów, a w konsekwencji radykalne zmniejszenie zwałowisk i wypełnienia wyrobisk odpadami.

Najważniejszą ideą recyklingu jest stworzenie takich mechanizmów i rozwiązań technicznych oraz nowych technologii, aby efektywność zapobiegania degradacji środowiska była możliwie największa.

Wśród instytucji i osób prowadzących recykling samochodów wycofanych z eksploatacji (SWE) istnieją różnice w interpretacji pojęcia recyklingu.

Powstały dwie definicje:
Recykling SWE jest to przetwarzanie go w całości poprzez rozdrobnienie do postaci materiałów i ich powtórne wykorzystanie, po następnych przeróbkach, w produkcji nowych samochodów lub gdzie indziej jako metale, materiały niemetalowe oraz tzw. Odzysk energetyczny poprzez spalanie frakcji lekkich.

Recykling SWE jest to przetworzenie SWE dwuetapowe. Najpierw na drodze demontażu odzyskanie zespołów, części, elementów i materiałów nadających się do bezpośredniego użycia, renowacji lub dalszej przeróbki jak np. części, zespoły, tworzywa sztuczne, opony, szkło, akumulatory. Następnie dopiero pozostałości w postaci wraku poddawane są recyklingowi jak w przypadku 1.

Zwolennicy pierwszej wersji to przede wszystkim właściciele urządzeń rozdrabniających, pras i młynów. Ich zdaniem rozdrabnianie SWE w całości jest procesem najtańszym. Zwolennicy drugiej wersji uważają, że odzysk zespołów, części, elementów i materiałów w drodze demontażu to wraz z osuszaniem obowiązkowy pierwszy etap recyklingu SWE, gdyż służy powrotowi odzyskanych produktów do użytkowania. Z punktu widzenia technicznego to jedyna prawidłowa droga maksymalnego uzdatniania tego, co z SWE pozostaje. Również tworzywa sztuczne i opony odzyskane w procesie demontażu są uzdatniane i wykorzystywane w produkcji różnych materiałów o dobrych właściwościach użytkowych. Zdaniem zwolenników drugiej definicji demontaż SWE przed jego rozdrobnieniem jest technicznie uzasadniony i daje znacznie większe możliwości odzysku oraz jest praktycznie jedyną szansą spełnienia wymagań dyrektywy Komisji Europejskiej (EC). Aby jednak idea demontażu dała oczekiwany efekt maksymalnego odzysku, to w ścisłą współpracę z zakładami demontażu powinny włączyć się zakłady przetwórstwa tworzyw sztucznych, gumy, szkła i akumulatorów oraz zakłady wytwórcze materiałów budowlanych i budowy dróg.

Aby móc prawidłowo i w sposób efektywny rozwiązać kompleksowo problem recyklingu samochodów, trzeba równolegle i równocześnie rozwiązywać trzy problemy będące głównymi elementami pierwszego etapu odzysku zwanego ogólnie demontażem lub etapem wstępnym recyklingu. Są to:
 

  • zbieranie/pozyskiwanie samochodów SWE,
  • demontaż samochodów,
  • dystrybucja części i materiałów odzyskanych z demontażu samochodów, a także przekazywanie wraków do strzępiarek i dystrybucja odpadów do dalszej utylizacji lub składowania.Dopiero potem można mówić o następnym, głównym etapie recyklingu SWE, tj. o technologiach renowacji części, recyklingu materiałowym i energetycznym.

/materiał zaczerpnięty z książki pt. "Recykling Samochodów - Ekologia, Prawo, Praktyka, Perspektywy" pod redakcją Ryszarda Sawwy/


Samochód w swej konstrukcji zawiera:

  • metale
  • płyny eksploatacyjne (kwas akumulatorowy, paliwo, olej silnikowy, przekładniowy, płyn chłodniczy, hamulcowy)
  • tworzywa sztuczne
  • gumę
  • szkło wielowarstwowe
  • opony
  • akumulatory

Idealnym rozwiązaniem byłoby powtórne przetworzenie tych materiałów w taki sposób, aby można było wykorzystać je do wytworzenia nowych produktów niekoniecznie z branży motoryzacyjnej. Niestety nie zawsze tak bywa, szczególnie w naszym kraju. Dlaczego? O tym poniżej.


BACK 

TOP

 

ZADZWOŃ DO NAS

} KONSULTANT SKUP AUT / ZŁOMOWANIE:
8 +48 516-020-516

} INFOLINIA CZĘŚCI / POMOC:
8 +48 516-850-650

} WYSYŁKA / MAGAZYN:
8 +48 516-850-350

} MARKETING / EVENTY:
8 +48 516-004-007

} BIURO / KSIĘGOWOŚĆ:
8 +48 32 212-54-00

NEW!! BŁYSKAWICZNA! WYCENA AUTA ON-LINE


AUTO KASACJA POJAZDÓW


STACJA DEMONTAŻU NR67

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW SKUP ZŁOMUFacebook
AUTO KASACJA SZROT ZŁOMOWISKOGoogle+
AUTO ZŁOM SZROT ZŁOMOWISKOTwitter
Wyświetl w Mapach Google Firmę Zlomuj.pl Autorecykling Trasa Wskazówki dojazdu Złomowisko pl
Nasze Aukcje na Allegro