SKUP-ZŁOMU

AUTO-CZĘŚCI
SKUP-ZŁOMUProwadzimy skup złomu, metali kolorowych i usługę ważenia. Posiadamy wagę el. do 60t. Zapewniamy transport dużych ilości. Najlepsze ceny na śląsku!
WIĘCEJ

ARTYKUŁY


BACKSZYKUJĄ SIĘ ZMIANY W RECYKLINGU POJAZDÓW

Trwają prace nad zmianą obecnie obowiązujących przepisów o recyklingu pojazdów. W ostatnich dniach pojawił się nowy projekt, który znowu mocno zmienił dotychczasowe założenia.

Wśród najważniejszych propozycji pojawiło się, że zamiast 3 punktów recyklingu w województwie działalności firmy, które miały by tworzyć podmioty, wprowadzające pojazdy do 1000 sztuk rocznie, wg nowego projektu tych punktów musi być 8 w skali całego kraju. 

Zmianie ma ulec także system opłat za brak w/w sieci. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, im mniej importer wprowadza pojazdów (samochody spoza źródła importerskiego), tym w przeliczeniu na pojazd ta opłata jest większa. I tak, od jednej sztuki zapłaci 20.160 zł ale już jeśli sprowadzi 1000 pojazdów to opłata w przeliczeniu na jeden samochód wyniesie 160 zł.

Nowością w stosunku do poprzedniego projektu jest także propozycja, by zużyte części usunięte podczas naprawy samochodów osobowych były odpadami w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach. Podmioty zajmujące się naprawą pojazdów przekazują zużyte części uprawnionym posiadaczom odpadów, celem ich przetworzenia, chyba że sami są uprawnieni do przetwarzania tych odpadów.

- Trudno w tym miejscu jednoznacznie określić, co projektodawca tego przepisu miał na celu i co rozumie przez zużyte części (czy tylko te, które nie nadają się do ponownego użycia, czy też wszystkie które zostały wymontowane z pojazdu i powtórnie nie zamontowane w tym pojeździe) - możemy przeczytać na stronie Związku Dealerów Samochodów. - Jednakże powyższy przepis może oznaczać, że wszystkie wymontowane części z pojazdu będą musiały być przekazane jako odpad, a ponowne ich użycie będzie dopuszczone tylko, gdy dany podmiot uzyska stosowną decyzję środowiskową (np. na recykling i  przetwarzanie odpadów).

Ponadto projektodawca zrezygnował z rozwiązania, że wypłata odszkodowania przy szkodzie całkowitej będzie uzależniona od przedstawienia rachunków naprawy pojazdu lub przedstawienia świadectwa demontażu (potwierdzenia oddania pojazdu do systemu recyklingu).


BACK 

TOP

 

ZADZWOŃ DO NAS

} KONSULTANT SKUP AUT / ZŁOMOWANIE:
8 +48 516-020-516

} INFOLINIA CZĘŚCI / POMOC:
8 +48 516-850-650

} WYSYŁKA / MAGAZYN:
8 +48 516-850-350

} MARKETING / EVENTY:
8 +48 516-004-007

} BIURO / KSIĘGOWOŚĆ:
8 +48 32 212-54-00

NEW!! BŁYSKAWICZNA! WYCENA AUTA ON-LINE


AUTO KASACJA POJAZDÓW


STACJA DEMONTAŻU NR67

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW SKUP ZŁOMUFacebook
AUTO KASACJA SZROT ZŁOMOWISKOGoogle+
AUTO ZŁOM SZROT ZŁOMOWISKOTwitter
Wyświetl w Mapach Google Firmę Zlomuj.pl Autorecykling Trasa Wskazówki dojazdu Złomowisko pl
Nasze Aukcje na Allegro