SKUP-ZŁOMU

AUTO-CZĘŚCI
SKUP-ZŁOMUProwadzimy skup złomu, metali kolorowych i usługę ważenia. Posiadamy wagę el. do 60t. Zapewniamy transport dużych ilości. Najlepsze ceny na śląsku!
WIĘCEJ

ARTYKUŁY


RZĄD WYCZYŚCI SAMOCHODY

Rząd wyczyści samochody

Auto Złomowanie

W systemie ewidencji pojazdów CEPiK jest taki bałagan, że nie spełnia on swojej funkcji. Dlatego będą zmiany. Dotkną kierowców, stacje diagnostyczne i samorządy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", resort obiecuje, że otworzy CEPiK na kierowców. W przyszłym roku mają oni mieć wgląd w historię używanego pojazdu. Później kierowcy mają uzyskać dostęp online do punktów karnych na swoim koncie.

Trudniej będzie z kolei uzyskać lewy stempel na stacji diagnostycznej. Każda stacja będzie musiała informować także o negatywnych wynikach badań. Wraca też pomysł kary finansowej dla kierowców, którzy nie wyrejestrują auta po sprzedaży lub oddaniu na złomowisko. Ten przymus ma pomóc oczyścić CEPiK z kilku milionów samochodów, których status jest niewyjaśniony.

NADGORLIWY RZĄD KOMPLIKUJE PRZEPISY DOTYCZĄCE RECYKLINGU

NADGORLIWY RZĄD KOMPLIKUJE PRZEPISY DOTYCZĄCE RECYKLINGU

Ministerstwo Środowiska chciało przekształcić ustawę o bateriach i akumulatorach. Resort - świadomy, że musi wdrożyć unijne przepisy - chciał zliberalizować art. 63 ust. 2 ustawy i wpuścić na rynek przerobu zużytych urządzeń nowe firmy. Aktualnie branża zdominowana jest przez trzech potentatów, posiadających monopol na recykling zużytych baterii i akumulatorów.

Poparte przez Ministerstwo Gospodarki, firmy złomujące zgodnie argumentowały swoje zastrzeżenia - podkreślając, że przedsiębiorcy będą odzyskiwać wyłącznie wartościowy ołów, nie dbając o inne niebezpieczne substancje. Dopuszczenie do przetwarzania baterii i akumulatorów w wielu mniejszych przedsiębiorstwach, doprowadzi tylko do rozwoju szarej strefy i wywoła degradację środowiska naturalnego.

SZYKUJĄ SIĘ ZMIANY W RECYKLINGU POJAZDÓW

Trwają prace nad zmianą obecnie obowiązujących przepisów o recyklingu pojazdów. W ostatnich dniach pojawił się nowy projekt, który znowu mocno zmienił dotychczasowe założenia.  mojeauto.pl

Wśród najważniejszych propozycji pojawiło się, że zamiast 3 punktów recyklingu w województwie działalności firmy, które miały by tworzyć podmioty, wprowadzające pojazdy do 1000 sztuk rocznie, wg nowego projektu tych punktów musi być 8 w skali całego kraju. 

Zmianie ma ulec także system opłat za brak w/w sieci. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, im mniej importer wprowadza pojazdów (samochody spoza źródła importerskiego), tym w przeliczeniu na pojazd ta opłata jest większa. I tak, od jednej sztuki zapłaci 20.160 zł ale już jeśli sprowadzi 1000 pojazdów to opłata w przeliczeniu na jeden samochód wyniesie 160 zł.

KARMIMY PSIAKI.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODPOWIEDNIE CIŚNIENIE W OPONACH ZIMOWYCH

Właściwe ciśnienie w oponach gwarantuje bezpieczne, długotrwałe i ekonomiczne użytkowanie naszych opon. Jakie powinniśmy mieć ciśnienie w kołach na zimę? Większe, mniejsze, czy takie, jak homologował producent danego auta?

ODPOWIEDNIE CIŚNIENIE W OPONACH ZIMOWYCH


    1 2 3 

 

TOP

 

ZADZWOŃ DO NAS

} KONSULTANT SKUP AUT / ZŁOMOWANIE:
8 +48 516-020-516

} INFOLINIA CZĘŚCI / POMOC:
8 +48 516-850-650

} WYSYŁKA / MAGAZYN:
8 +48 516-850-350

} MARKETING / EVENTY:
8 +48 516-004-007

} BIURO / KSIĘGOWOŚĆ:
8 +48 32 212-54-00

NEW!! BŁYSKAWICZNA! WYCENA AUTA ON-LINE


AUTO KASACJA POJAZDÓW


STACJA DEMONTAŻU NR67

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW SKUP ZŁOMUFacebook
AUTO KASACJA SZROT ZŁOMOWISKOGoogle+
AUTO ZŁOM SZROT ZŁOMOWISKOTwitter
Wyświetl w Mapach Google Firmę Zlomuj.pl Autorecykling Trasa Wskazówki dojazdu Złomowisko pl
Nasze Aukcje na Allegro